Konferencija o medijskoj pismenosti u Rijeci

Konferencija pod nazivom „Važnost medijske pismenosti u vremenu društvenih mreža i umjetne inteligencije“ , održat će se 26. svibnja na Filozofskom fakultetu u Rijeci, u organizaciji Agencije za elektroničke medije, Ureda UNICEF-a za Hrvatsku i Sveučilišta u Rijeci Piše: Ana Dokler Završna konferencija 6. Dana medijske pismenosti održat će se u petak, 26. svibnja od 11 do 12.30 na Filozofskom fakultetu u Rijeci u Sveučilišnoj aveniji 4, u predavaonici 207. Konferenciju pod nazivom „Važnost medijske pismenosti u vremenu društvenih mreža i umjetne inteligencije“ organiziraju Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, a održava se u sklopu obilježavanja 50. obljetnice osnutka Sveučilišta u Rijeci. Na konferenciji će biti predstavljeni rezultati ovogodišnjih Dana medijske pismenosti, projekta koji već šestu godinu zaredom organiziraju Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, s ciljem podizanja svijesti o važnosti medijske pismenosti te stvaranja prilika i resursa za medijsko obrazovanje. Govorit će se i o nužnosti jačanja medijske pismenosti u obrazovnim ustanovama, a bit će predstavljen i budući poslijediplomski specijalistički studij „Medijska pismenost“ Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci. PROGRAM KONFERENCIJE • Rezultati Dana medijske pismenosti i nužnost jačanja medijske pismenosti u obrazovnim ustanovama, Robert Tomljenović, Agencija za elektroničke medije • Obrazovni materijali nastali u sklopu Dana medijske pismenosti i važnost medijske pismenosti u kontekstu mentalnog zdravlja djece i mladih, Marin Ilej, Ured UNICEF-a za Hrvatsku • Ukorak s izazovima digitalnog doba – Specijalistički poslijediplomski studij medijske pismenosti – Cecilija Jurčić Katunar i Saša Stanić, Filozofski fakultet u Rijeci • Društvene mreže i dezinformacije – može li umjetna inteligencija pomoći? – Ana Meštrović, Slobodan Beliga, Fakultet informatike i digitalnih tehnologija i Mihaela Matešić, Filozofski fakultet u Rijeci PRIJAVE ZA SUDJELOVANJE Pozivamo odgojno-obrazovne djelatnike koji rade u osnovnim i srednjim školama te predškolskim ustanovama, knjižničare, novinare i urednike, marketinške stručnjake i članove akademske zajednice da nam se pridruže na konferenciji. Za sudjelovanje se potrebno prijaviti putem OBRASCA, a prijave će biti otvorene do 25. 5. u 10 sati, ili do popunjena mjesta. Odgojno-obrazovni djelatnici mogu dobiti potvrdu o sudjelovanju, koju će im izdati Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku.